'Нерівня душ - це гірше, ніж майна'?


'Нерівня душ - це гірше, ніж майна'?

     На мою думку, духовна нерівність гірша, ніж матеріальна. Якщо гроші можуть з'явитися неочікувано чи завдяки праці, чесним шляхом чи через злочин, то свою духовну скарбницю можна поповнити лише завдяки копіткій роботі протягом усього життя.
     По-перше, гроші та майно не найважливіші речі у житті. Що може залишити після себе багатій із бідною душею? Такими людьми керує лише жадоба. Їх не цікавить духовне збагачення. Але є й такі, чия душа багатша з найзаможнішу людину. Не кожен може зрозуміти високодуховну і творчу особистість.  Яскравим прикладом є Грицько Бобренко - герой роману у віршах Ліни Костенко 'Маруся Чурай'. 'Моя любов чолом сягала неба, а Гриць ходив ногами по землі', - пояснювала Маруся. Нерівність їх душ дійсно була гірша, ніж майна.  Гриця цікавила наявність худоби та хати, тому і шукав жінку роботящу та з приданим.  
     По-друге, бідна людина може стати багатієм, а духовно спустошена ніколи не розбагатіє душею. Ці дві категорії людей важко порівнювати. Вони мають абсолютно різні інтереси, а тому і досягають своїх цілей різними способами. Переконливим прикладом є сестри Теренові. Одна з них, Марія, мріяла про заможне життя, і тому вона стала коханкою досить відомого одруженого чоловіка із величезними статками. А її сестра Олена мріяла про кар'єру співачки.Вона здобула вищу освіту, взяла участь у багатьох конкурсах, і врешті-решт її помітили. Вона теж отримала бажане. Зараз дівчина підкорює найбільші сцени світу. Сестри отримали те, про що мріяли. Олена змогла заробити великі гроші, а Марія так і не розбагатілa душею.  
     Отже, покращити своє фінансове становище можна у будь-який момент, а для того, щоб розбагатіти душею, треба працювати протягом усього життя. Адже нерівня душ - гірше, ніж майна.

Немає коментарів:

Дописати коментар